Etkinlik Programları

Dünya müziğine açılan bir kapı; Ritimhane

Gelecek Programlar

Ritimhanemizde birçok etkinlik, eğitim ve kamp uygulamaları yapıyoruz

2019


Mısırlı Ahmet 12. Uluslararası

Ritim & Sanat Kampı Edremit

Hayat yaşamak için
Darbuka çalmak için
Ritim keşfetmek için….

Detaylar     |     Kampa Başvur

6-21 Ekim 2018


IX. Mısırlı Ahmet

Uluslararası Sina Çölü

Ritim  Kampı

Mısırlı Ahmet Ritimhanesi bu kez de rotasını Üstadımız Mısırlı Ahmet’in “ritmi bulmak için önce onu kaybetmek lazım” sözünün ardından kapandığı çöllere, Güney Sina’ya çeviriyor!

                                    Detaylar   |    Başvur

 22 Şubat Cuma 2019


Mısırlı Ahmet Ritimhanesi Başlangıç Seviyesi Ritim Atölyesi sınıfını açıyor!

Mısırlı Ahmet Ritimhanesi Başlangıç Seviyesi için yeni Ritim Atölyesi sınıfını açıyor! Atölyemizde – Mısırlı Ahmet tekniği ve ritimleri,kompozisyonlar ve ritimde zamanların yanısıra Orta Doğu, Hint, Latin ritimleri, öğretilmektedir.

Detaylar     |     Sınıfa Başvur

Mısırlı Ahmet Ritimhanesi Başlangıç Seviyesi Ritim Atölyesi sınıfını açıyor!

 22 Şubat 2019
 • Mısırlı Ahmet Ritimhanesi Başlangıç Seviyesi için yeni Ritim Atölyesi sınıfını açıyor!
  Atölyemizde – Mısırlı Ahmet tekniği ve ritimleri,kompozisyonlar ve ritimde zamanların yanısıra Orta Doğu, Hint, Latin ritimleri, öğretilmektedir.
  Dersler her Cuma saat 20:00-22:00 saatleri arası, etütler ise her Salı 16:00-22:00 arası gerçekleşecektir.Sınıfımıza kayıt ve sorularınız için irtibata geçebilirsiniz. ritimhane@misirli-ahmet.com

Mısırlı Ahmet Uluslararası Ritim ve Sanat Kampı

Edremit

2019
 • Hayat yaşamak için
  Darbuka çalmak için
  Ritim keşfetmek için….
  *
  Hayatın kendisi koca bir ritim. Kalbinizin atışı, kuşların ötüşü, dalgaların kıyıya vuruşu, yağmurun yağışı, trenin rayların üzerinde hareket edişi, trafik ışıkları… bir ritim ve denge içerisinde. Bizim dışımızda ve bize kendini dayatan bir ritmin içinde yaşamaya çalışıyoruz. Kentin bizi peşine taktığı ritme ayak uydurmaya çalışırken sizin de soluğunuz kesilmiyor mu? Peki, kentin ritmini kentte bırakıp kendi ritmimizi aramaya gidiyoruz dersek…

  Ünlü darbuka üstadı Mısırlı Ahmet’in kurduğu dünyanın ilk darbuka okulu Mısırlı Ahmet Ritimhanesi bu yaz 11. Uluslararası Ritim ve Sanat kampını düzenliyor.Kaz Dağlarının eteğine, Edremit – Zeytinli’ye gidiyor.

  GÜN IŞIYANA DEK RİTİM
  Üstadımız Mısırlı Ahmet’in, “ritmi bulmak için önce onu kaybetmek lazım” şiarıyla kapandığı Sina Çölü’nün derin sessizliğinde doğan evrensel ritimler seyir defterimiz yine…
  ve rotamız yeniden Kaz Dağları…

  Bizi kendimizden uzaklaştıran, bizi bize yabancılaştıran zorunluluklardan, kentin stresinden, trafiğinden, keşmekeşinden uzaklaşıp; tabiata ve kendimize doğru yola çıkıyoruz. Kendimize olan özlemimizi sona erdirmek için…

  Kaz Dağlarının şelalesinde arınmaya, kendimizi doğaya, ritme ve sanata bırakmaya, kendimize bir iyilik yapmaya gidiyoruz… Çadırlarımızı yine hep birlikte kuracak, çayımızı odun ateşinde demleyecek, hiç sönmesin diye harmanlayıp durduğumuz kamp ateşinin etrafında gün ışıyıncaya dek ritmin diliyle konuşacağız.

  SENİN RİTMİN HANGİSİ?
  Üstadımız Mısırlı Ahmet kamp boyunca bizlerle birlikte olacak. Ayrıca pek çok farklı Üstat da konuğumuz olacak.
  16 gün boyunca ürettiklerimizi kampın son günlerinde yapacağımız konserle Edremit halkıyla
  buluşturacağız. Kampımız darbuka ya da başkaca bir ritim aletini hali hazırda çalmakta olanların yanı sıra; bu kampı darbukayla tanışmak, ritmin büyülü dünyasına adım atmak için bir fırsat olarak gören herkese de açık olacak. “Ritmi bilmem de dans etmek isterim ben” diyenlere, “Ben klarnet, gitar ya da flüt çalıyorum, ben de orada olmak istiyorum” diyenlere de açık, içinizi ferah tutun.

  Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı, amatörlerin yanı sıra, profesyonel sanatçılar için de eşsiz bir üretim olanağı sunuyor.

  “Herkese açık” derken; bütün bildiklerini unutmaya, kendi ile ilgili önyargıları ve kalıpları kırmaya, kendini ritmin ve tabiatın sonsuz dünyasına bırakmaya istekli herkese tabii… Kentte olan her şey kentte kalsın! Arınmaya, yeniden doğmaya gidiyoruz; muhtaç olduğumuz her şey darbukanın derisinde mevcut nasılsa!

  *****
  IN ENGLISH:
  Life is for living
  Darbuka is for playing
  Rhythim is for discovering…

  Rhythm… It’s all about life! Life, as we live it.. life, as we experience it and life.. as it passes us by is like a grand scheme of rhythm. Your heartbeat, birds’ singing, sounds of the waves crashing to the shores, rain drops, changing of traffic lights… they all are rhythms in balance with each other. But alas, we are trying to live a life among rhythms that are stifling, rhythms that are imposing themselves. We bet you are also trying to catch your breath in a demanding effort to suit in with the rhythms the modern day life forces us. What if we tell you that we’re going on a quest to find our own rhythms, leaving the city and its hurdles behind?.. and what if we tell you that we have succesfully been doing this for the last five years?
  Mısırlı Ahmet Rhythm House, home of its founder Mısırlı Ahmet, the world renowned master of the “darbuka”, is joyfully celebrating the 11th of its annual International rhythm & art camp this year.
  In August we will carry out a retreat of 11th International Rhythm and Art Camp, a place we can call our own, within the beautiful mountains of Zeytinli/Edremit.
  *
  ritimsanatkampi@gmail.com
  Mobile : +90 534 362 08 08

   

Mısırlı Ahmet Uluslararası Sina Ritim Kampı

Ekim 2019
 • Bizler; mutluluklarımızı, hüzünlerimizi, coşku ve öfkemizi yani insana dair ne varsa hepsini, bütün içtenliğimizle darbukamızla dile getirmek için çölün derin
  sessizliğine doğru yola çıkıyoruz.

  Her yıl yaz aylarında Edremit’te gerçekleştirilen Mısırlı Ahmet Uluslararası Ritim ve Sanat Kampı’nda yaktığımız kamp ateşini Ekim ayında bu kez Sina Çölü’nde yakıyoruz.2010 yılından bu yana öğrencileriyle birlikte Sina Çölü’ne giden Mısırlı Ahmet,  Ekim 2019’da Sina Çölü’nde onuncusunu gerçekleştireceğimiz kampımıza, bütün bildiklerini unutmaya, kendi ile ilgili önyargıları ve kalıpları kırmaya, kendini ritmin ve çölün sonsuz dünyasına bırakmaya istekli herkesi davet ediyor.

  Sina çölünde, içimizden gelenleri korkusuzca doğaçlayabilmenin, kendimizi keşfetmenin ve kendimizle yüzleşebilmenin en keyifli deneyimini yaşayacak,
  Üstadımız Mısırlı Ahmet’in Sina Çölü’ne kapanarak geliştirdiği teknigini, solo anlayaşını, onun kendine özgü workshopları ile yerinde anlamaya çalışacağız.