Kamp Programları

Dünya müziğine açılan bir kapı; Ritimhane

Kamp Programları

Ritimhanemizde birçok etkinlik, eğitim ve kamp uygulamaları yapıyoruz

11-26 AĞUSTOS 2018


11. Ritim & Sanat Kampı

Hayat yaşamak için
Darbuka çalmak için
Ritim keşfetmek için….

Detaylar     |     Kampa Başvur

5-20 Ekim 2019


10.Sina Çölü Kampı

Mısırlı Ahmet Ritimhanesi bu kez de rotasını Üstadımız Mısırlı Ahmet’in “ritmi bulmak için önce onu kaybetmek lazım” sözünün ardından kapandığı çöllere, Güney Sina’ya çeviriyor!

Detaylar     |     Kampa Başvur

11. Ritim & Sanat Kampı

11-26 AĞUSTOS 2018
 • Hayat yaşamak için

  Darbuka çalmak için

  Ritim keşfetmek için….

  Hayatın kendisi koca bir ritim. Kalbinizin atışı, kuşların ötüşü, dalgaların kıyıya vuruşu, yağmurun yağışı, trenin rayların üzerinde hareket edişi, trafik ışıkları… bir ritim ve denge içerisinde. Bizim dışımızda ve bize kendini dayatan bir ritmin içinde yaşamaya çalışıyoruz. Kentin bizi peşine taktığı ritme ayak uydurmaya çalışırken sizin de soluğunuz kesilmiyor mu? Peki, kentin ritmini kentte bırakıp kendi ritmimizi aramaya gidiyoruz dersek…

  Ünlü darbuka üstadı Mısırlı Ahmet’in kurduğu dünyanın ilk darbuka okulu Mısırlı Ahmet Ritimhanesi bu yaz 11. Uluslararası Ritim ve Sanat kampını düzenliyor. 11-26 AĞUSTOS arası Kaz Dağlarının eteğine, Edremit – Zeytinli’ye gidiyor.

  Kampta gerçekleştirilecek workshopların detaylı programını kısa süre sonra paylaşacağız. Kampa katılmak için form doldurmanız yeterli. 

  GÜN IŞIYANA DEK RİTİM Üstadımız Mısırlı Ahmet’in, “ritmi bulmak için önce onu kaybetmek lazım” şiarıyla kapandığı Sina Çölü’nün derin sessizliğinde doğan evrensel ritimler seyir defterimiz yine… ve rotamız yeniden Kaz Dağları…

  Bizi kendimizden uzaklaştıran, bizi bize yabancılaştıran zorunluluklardan, kentin stresinden, trafiğinden, keşmekeşinden uzaklaşıp; tabiata ve kendimize doğru yola çıkıyoruz. Kendimize olan özlemimizi sona erdirmek için…

  Kaz Dağlarının şelalesinde arınmaya, kendimizi doğaya, ritme ve sanata bırakmaya, kendimize bir iyilik yapmaya gidiyoruz… Çadırlarımızı yine hep birlikte kuracak, çayımızı odun ateşinde demleyecek, hiç sönmesin diye harmanlayıp durduğumuz kamp ateşinin etrafında gün ışıyıncaya dek ritmin diliyle konuşacağız.

  SENİN RİTMİN HANGİSİ? Üstadımız Mısırlı Ahmet kamp boyunca bizlerle birlikte olacak. Ayrıca pek çok farklı Üstat da konuğumuz olacak. 16 gün boyunca ürettiklerimizi kampın son günlerinde yapacağımız konserle Edremit halkıyla buluşturacağız. Kampımız darbuka ya da başkaca bir ritim aletini hali hazırda çalmakta olanların yanı sıra; bu kampı darbukayla tanışmak, ritmin büyülü dünyasına adım atmak için bir fırsat olarak gören herkese de açık olacak. “Ritmi bilmem de dans etmek isterim ben” diyenlere, “Ben klarnet, gitar ya da flüt çalıyorum, ben de orada olmak istiyorum” diyenlere de açık, içinizi ferah tutun.

  Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı, amatörlerin yanı sıra, profesyonel sanatçılar için de eşsiz bir üretim olanağı sunuyor.

  “Herkese açık” derken; bütün bildiklerini unutmaya, kendi ile ilgili önyargıları ve kalıpları kırmaya, kendini ritmin ve tabiatın sonsuz dünyasına bırakmaya istekli herkese tabii… Kentte olan her şey kentte kalsın! Arınmaya, yeniden doğmaya gidiyoruz; muhtaç olduğumuz her şey darbukanın derisinde mevcut nasılsa!

  Sizi kendi içinizi dinlemeye ve kimsenin kolay kolay cesaret edemediği ritmik uzaklıkları keşfe çağırıyoruz…

  DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ:

  +90 534 362 08 08

  ritimsanatkampi@gmail.com

10.Sina Kampı

6-21 ekim 2018
 • Mısırlı Ahmet Ritimhanesi bu kez de rotasını Üstadımız Mısırlı Ahmet’in “ritmi bulmak için önce onu kaybetmek lazım” sözünün ardından kapandığı çöllere, Güney Sina’ya çeviriyor! Bizler; mutluluklarımızı, hüzünlerimizi, coşku ve öfkemizi yani insana dair ne varsa hepsini, bütün içtenliğimizle darbukamızla dile getirmek için çölün derin sessizliğine doğru yola çıkıyoruz. Her yıl yaz aylarında Edremit’te gerçekleştirilen Mısırlı Ahmet Uluslararası Ritim ve Sanat Kampı’nda yaktığımız kamp ateşini Ekim ayında bu kez Sina Çölü’nde yakıyoruz. Sina çölünde, içimizden gelenleri korkusuzca doğaçlayabilmenin, kendimizi keşfetmenin ve kendimizle yüzleşebilmenin en keyifli deneyimini yaşayacak, Üstadımız Mısırlı Ahmet’in Sina Çölü’ne kapanarak geliştirdiği teknigini, solo anlayaşını, onun kendine özgü workshopları ile yerinde anlamaya çalışacağız. Yerin göğün sarıya kestiği sahralarda kızgın kumlara karışıp, zerremizin sırrına erecek, ıssızlığın ortasında dinlediğimiz kalbimizi Kızıldeniz’lere dalarak serinleteceğiz. Gün ışığında; ıssız kayıp bir gezegene benzeyen çölü keşfedecek , cümle yaratığın izlerini taşıyan Sina dağlarının gölgesinde ritim tutacağız. Gecenin zifir karanlığında ise kamp ateşimizin ışığı ile aydınlanacak, gökyüzünü dolduran milyonlarca yıldızın altında ritimle ve müzikle meşke dalacağız. Çölün derin sessizliğinde, ritmin sır dolu dünyasının kapılarını aralayacağız. 2010 yılından bu yana öğrencileriyle birlikte Sina Çölü’ne giden Mısırlı Ahmet, 5 Ekim – 20 Ekim 2019 tarihlerinde Sina Çölü’nde onuncusunu gerçekleştireceğimiz kampımıza, bütün bildiklerini unutmaya, kendi ile ilgili önyargıları ve kalıpları kırmaya, kendini ritmin ve çölün sonsuz dünyasına bırakmaya istekli herkesi davet ediyor. Kampımız darbuka ya da başkaca bir ritim aletini hali hazırda çalmakta olanların yanı sıra; bu kampı darbukayla tanışmak, ritmin büyülü dünyasına adım atmak için bir fırsat olarak görecek herkese de açık olacak. Bizler, Mısırlı Ahmet’in kendini yeniden keşfettiği Sina’ya ‘kendimize o dokunmaya’ uçsuz bucaksız çölün sessizliğinde ‘kendimizi duymaya’ gidiyoruz. Sina çölüne sizi de bekliyoruz. Nasıl da tutulduk çölün ruhuna ve uzaklaştırdı bizi ayın büyüsü sürünün inançlarından…